Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jeździłem sporo po Francji. Tak jest w każdym większym mieście na parkingach podziemnych przy supermarketach. Wjeżdżając dostajesz przy szlabanie (automat) papierową kartę z paskiem magnetycznym. Wyjeżdżając przy innym szlabanie wkładasz kartę do czytnika. Byłeś 2-3 godziny - nie płacisz, stałeś dłużej, płacisz określoną kwotę. Wydaje mi się, że innego sposobu nie ma. Wystarczy ograniczyć ten system do godzin 9 - 17 w dni codzienne. Później już pewnie ten problem znika. A do kina i aby coś zjeść chodzi się raczej po południu i w weekendy, kiedy ograniczenia może nie być. Czasem wpadam do Plazy przed godziną 14.00 coś kupić. Za każdym razem mam bardzo duże kłopoty ze znalezieniem miejsca do parkowania. Więc problem jest duży. Pewnie Plaza też ileś traci na tym, że ktoś się przejedzie, nie znajdzie miejsca do parkowania i wkurzony wyjedzie. Raz - nic nie kupi. Dwa - prędko nie wróci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pierwsze 2-3 godziny bezpłatne i po problemie, mi tyle spokojnie wystarczy na zrobienie tam dużych zakupów.
PISZE SIE MNIE A NIE MI .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trudno jest zjeść obiad w 15 min. Galeria Smaku straci klientów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze ta masońska piramida nad tym wszystkim. Żałosna ta ich przynależność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tworzenie nowych parkingów nie sprawi, że będzie gdzie zaparkować. To jest Paradoks Braessa. Widać to doskonale na ul. Radziszewskiego, gdzie stworzono miejsca parkingowe. Nic to nie dało, bo samochodów jest nadal za dużo i parkują nielegalnie. Gdzie się podział moderator tego forum?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szalony napisał:
Trudno jest zjeść obiad w 15 min. Galeria Smaku straci klientów...
15 minut to starczy smialo zeby zaczac "jesc" i biegac do toalety zeby wymiotowac...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dureń jesteś! Klienci "Galerii Smaku" mogą tez spędzić w tym lokalu 15 min np. zamawiając coś na wynos - jak byś nie wiedział, jest też taka możliwość
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł, ale nie dla Plazy. W Olimpie już zacierają rączki, ja też zacieram bo będę miał mniej powodów do bywania w Plazie więc wydam mniej kasy na bezsensowne zakupy typu ciuchy i posiłki w knajpach. Skończę z bywaniem na obiadkach i jeżdżeniem do Empiku. Wszystko to dlatego, że nienawidzę płatnych parkingów. Jestem więc wdzięczny dyrekcji Plazy - mówię to zupełnie serio a nie sarkastycznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obiektywny napisał:
Ojoj, jakie to modne teraz, jaki to polak swiatowy teraz, masz auto to plac, auto to luksus itp nie, auto to nie luksus. A skoro cie na ten 'luksus' nie stac to bredzisz na forum, i wylewasz swoje zale i klapiesz dziobem, bo niestety ale jestes tak wielka lajza zyciowa ze nawet wlasnego auta nie masz i tak piszesz. Swoja droga wlasciciele aut, sa chyba najbardziej lupieni przez panstwo i na kazdym kroku sie to nasila. Ale polak polakowi przeciez bratem, i cieszy oko gdy go cos nie dotyczy.
Pleciesz , jak lekko zaprawiony menel! Niewielu rodakow nie jest stac na kupno auta i to dobrego auta. Innym zas problemem jest prawo wlasnosci do poszczegolnych terenow. I tak Plaza placac za ziemie, na ktorej ma swoj parking ma prawo spodziewac sie, ze to wlasnie ich klienci beda mieli w miare nieograniczony dostep do wolnych miejsc. Z tym fenomenem panstwo polskie nie ma nic wspolnego i Twoje wywody na temat lupienia obywateli sa strzalem w plot! Auto nie jest zadnym luksusem, ale niesie ze soba pewne uciazliwosci dla ogolu spoleczenstwa i za te wlasnie uciazliwosci musimy placic! A jesli twoj wpis byl efektem frustracji niedocenionego (niezauwaonego) wlasciciela pojazdu, to....skucha....Polaku...skucha. Teraz kazdego stac na auto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam nie kupuję bo to żydowski biznes i tym bardziej nie parkuję -omijam to z daleka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konrad. napisał:
A jesli twoj wpis byl efektem frustracji niedocenionego (niezauwaonego) wlasciciela pojazdu, to....skucha....Polaku...skucha. Teraz kazdego stac na auto.
Konrad, tu już nie chodzi o to czy auto to luksus czy nie luksus. Faktem jest, że zanim powstała Plaza, to był tam ogólno dostępny parking. Tak więc brak zapisu w umowie z inwestorem o pozostawieniu możliwości mieszkańcom parkingu jest poważnym mankamentem. Nie chodzi już o osoby, które parkują na cały dzień, ale nie ma ostatnio gdzie zaparkować w centrum jak się ma jakąś sprawę do załatwienia (np. w urzędzie skarbowym). W mieście powinny powstawać parkingi, dużo parkingów, bo ludzie w większości nie przesiądą się na rowery czy na MPK. Tępo życia przyśpiesza, więc miasto powinno się dostosować, umożliwić ludziom załatwianie spraw w urzędach, poprzez miejsca na których mogą parkować. Brak takich zapisów w umowie z Plazą to żenada, brak przemyślenia, albo umiejętności zarządzania miastem i jego potrzebami. Takie są fakty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZY pleskotTO ODMIANA palikota czy to zupełnie inny gatunek tak jak przykładowo koala i panda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie będę czytał wypowiedzi/komentarzy pod tym artykułem bo z tego co przeleciałem to bym się tylko zdenerwował, że same niedorozwoje piszą... dla nich polecam ten filmik... http://www.youtube.com/watch?v=BomFUJF856w ... A odnośnie płatności parkingu... popieram ale sensownie by to rozwiązać... niech zrobią tak jak w galerii krakowskiej 1 godzina darmo reszta płatna... uszczęśliwi to wszystkich jedynie w przypadku np. kina cinema-city dawało by się bilet w kasie i by była anulowana opłata parkingowa na dany bilet... Chcecie więcej rozwiązań napiszcie tutaj a odpowiem za odpowiednią opłatą bo już mi się nie chce myśleć za innych za darmo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
C166D6 napisał:
Konrad, tu już nie chodzi o to czy auto to luksus czy nie luksus. Faktem jest, że zanim powstała Plaza, to był tam ogólno dostępny parking. Tak więc brak zapisu w umowie z inwestorem o pozostawieniu możliwości mieszkańcom parkingu jest poważnym mankamentem. Nie chodzi już o osoby, które parkują na cały dzień, ale nie ma ostatnio gdzie zaparkować w centrum jak się ma jakąś sprawę do załatwienia (np. w urzędzie skarbowym). W mieście powinny powstawać parkingi, dużo parkingów, bo ludzie w większości nie przesiądą się na rowery czy na MPK. Tępo życia przyśpiesza, więc miasto powinno się dostosować, umożliwić ludziom załatwianie spraw w urzędach, poprzez miejsca na których mogą parkować. Brak takich zapisów w umowie z Plazą to żenada, brak przemyślenia, albo umiejętności zarządzania miastem i jego potrzebami. Takie są fakty.
TY KONDRAT,TY BENDŻESZ U MNIE MÓGŁ ZAPARKOWACZ NA TEN PARKING..TYLKO TY PIERWSZE BENDŻESZ MNIE MUSZAŁ ZAPŁACZICZ ILE JA CZI POWIEM ZA TEN PARKOWANIE. TY WALENROD NIC JESZCZE NE ROZUMESZ ?-TU JEST DEMOKRACJA I JA CIEBIE TŁUMACZE JAK ONA DŻIAŁA..... TY MASZ PENIĄDZE A JA MAM PARKING-JAK TY BENDZESZ U MNIE PARKOWAŁ TO JA BĘDĘ MIAŁ I PARKING I TWOJE PENIĄDZE -ROZUMESZ ? NIEEEEEEE .......TO I DOBRZE ,TY ZROZUMESZ DOPIERO JAK NE BENDŻESZ MIAŁ PENĘDZY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co z bezpieczeństwem naa parkingu???? czy w końcu jest tam normalna wentylacja ??? czy dalej co chwile włącza sie alarm o przekroczeniu stężenia spalin i ochroniarzezamykaja sektory parkiungu??? jak beda bilety to mozna im bedzie wytoczyc procesik o uszczerbek na zdrowiu lub o stworzenie zagrozenia dla zycia i zdrowia!! aj waj ale bedzie interesik, pójdą w kalesonkach oj pójda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja propozycja: Godziny w ktorych obowiazuja oplaty: 8 rano - 18 Parking do 2h za darmo – i zakaz wracania przed uplywem 4h! Parking powyzej 2h: 2zl za 1sza godzine, 3.50 za 2 godziny, 4.50 za 3 godziny, 5zl za 4, 5 lub 6 godzin, 6zl za 6h i wiecej. Oplata w wysokosci 50% na podstawie paragonu z Plazy, jesli chca, chociaz ja bym sie nie spinal. Moze nawet byc za darmo na podstawie paragonu. Ile powinienem zazadac za taka porade? 200 PLN wystarczy? Druga rzecz - ktos stwierdzil, ze samochod to luksus wiec posiadacze aut niech placa. Nie do konca sie z tym zgodze. Auto to nie luksus, ale miejsce parkingowe to juz JEST luksus, dlatego im wczesniej wprowadzi sie PLATNY PARKING w centrum Lublina tym lepiej. Politykom brakuje JAJ, zeby to zrobic, ale to jest nieuniknione!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Lublin już nie ma żadnych fabryk, poważnych i dużych zakładów pracy, ale za to są hipermarkety, galerie, kościoły, apteki, knajpy i płatne parkingi. Oto wszystkie inwestycje w Lublinie, które są dochodowe. Wiadomo od kogo pomysł ukradli- od Życińskiego od jego pomysłu z placem pod Katedrą, to dlaczego Galeria Żydowska ma być gorsza ? Ich plac mogą robić co chcą, ale dlaczego miasto i ich władze nic nie planują aby zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, aby ludzie mogli dojechać do pracy póki jeszcze ona jest? U nas zawsze najpierw wprowadza się zakazy, a potem zastanawia się po ich wprowadzeniu jakie przyniosło to skutki, ponieważ dużo osób przestanie robić zakupy w centrum miasta, a w lecie dużo osób zrezygnuje z MPK bo za 2,40zł to zdrowiej i oszczędniej przejść się trzy przystanki, a w kilka osób to nawet TAXI będzie konkurencyjne. Oto miasto przyszłościowych inwestycji dla mieszkańców i turystów.
Przestań narzekać!!! Wspaniała delegacja naszych rodzimych "przedsiębiorców" pojechała do Indii szukać inwestorów i niebawem wszystko się zmieni!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Czasem wpadam do Plazy przed godziną 14.00 coś kupić. Za każdym razem mam bardzo duże kłopoty ze znalezieniem miejsca do parkowania. Więc problem jest duży. Pewnie Plaza też ileś traci na tym, że ktoś się przejedzie, nie znajdzie miejsca do parkowania i wkurzony wyjedzie. Raz - nic nie kupi. Dwa - prędko nie wróci." Kłopoty ze znalezieniem miejsca są już od godziny 10. (!!!) Tylko dziwne jest to, że w plazie o tej godzinie jest PUSTO! Miasto ma darmowy parking, a klienci i pracownicy nie mają miejsca żeby zaparkować. Plaza traci Klientów, a Klienci i pracownicy nerwy. Popieram płatny parking. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~KOLKA~ napisał:
TY KONDRAT,TY BENDŻESZ U MNIE MÓGŁ ZAPARKOWACZ NA TEN PARKING..TYLKO TY PIERWSZE BENDŻESZ MNIE MUSZAŁ ZAPŁACZICZ ILE JA CZI POWIEM ZA TEN PARKOWANIE. TY WALENROD NIC JESZCZE NE ROZUMESZ ?-TU JEST DEMOKRACJA I JA CIEBIE TŁUMACZE JAK ONA DŻIAŁA..... TY MASZ PENIĄDZE A JA MAM PARKING-JAK TY BENDZESZ U MNIE PARKOWAŁ TO JA BĘDĘ MIAŁ I PARKING I TWOJE PENIĄDZE -ROZUMESZ ? NIEEEEEEE .......TO I DOBRZE ,TY ZROZUMESZ DOPIERO JAK NE BENDŻESZ MIAŁ PENĘDZY.
A Ty >kolka> jestes jedna wielka idiota..... i do tego nieudacznik szukajacy usprawiedliwienia na swoje zyciowe niedolestwo u innych. Wole z madrym Zydem zgubic, niz z glupim Polakiem znalezc. Na szczescie coraz mniej mamy w kraju tych zacietrzewionych, zakompleksionych, emocjonalnie niedorozwinietych frustratow. Polacy zaczynaja nabierac rozumu, a mlodziez jest juz madra i wyksztalcona elita! Dlatego Twoj wpis kwalifikuje sie do swery ubolewania godnego ...piepszenia....w wykonaniu zalosnego indywiduum o mantalnosci chlopa spod Zamoscia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierwsza sprawa. Plaza to już kolejna z inwestycji która nie została zrealizowana zgodnie z umową z władzami miasta. A miasto jest na tyle nieudolne że nie potrafi wyegzekwować od inwestorów realizacji obietnic. Druga sprawa. Oczywistą rzeczą jest, że klienci odwiedzający centrum handlowe powinni mieć dostęp do darmowego parkingu i źle jest gdy brakuje miejsc bo są zajęte przez auta osób które nie przebywają tam na zakupach. Z drugiej strony w miejscu gdzie stoi Plaza był ogólnodostępny parking. Wprowadzenie płatnego parkingu dla wszystkich może się odbić na ilości osób robiących tam zakupy. A darmowe np dwie godziny również się nie sprawdzą bo ludzie pod presją czasu nie będą czuli się komfortowo przechadzając się po sklepach. Parking ma dwa poziomy mieć myślę że nie głupim rozwiązaniem byłoby wprowadzenie w godzinach pracy podziału. Jeden poziom udostępniać dla wszystkich a drugi tylko dla klientów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...